Shqiptarja

Dikur thuhej se nuk ka “Kala” që nuk e marrin komunistët. Dhe Sali Berisha, si komunisti i fundit i ngelur në tranzicionin politik shqiptar, po tenton të rrëmbejë edhe “Kalanë” e fundit euro-atlantike në Shqipëri, Partinë Demokratike.,PD,gazmend bardhi,lulzim basha,sali berisha,SHBAKëto thotë Basha, që janë thjeshtë një artikulim i përqasur i akuzave të tij tashmë dy vjeçare ndaj Berishës, për sakrifikimin e PD dhe demokratëve për hallin të tij personal si ‘non grata’, për ta përdorur PD si ‘mburojë’ që të mbrohet nga drejtësia ndaj akuzave për korrupsion dhe krime që ka mbi kurriz.© 2011 - 2023 Shqiptarja.com - Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i kesaj faqejeKatër muaj pasi juria vendosi se ish presidenti Donald Trump kishte abuzuar seksualisht dhe kishte shpifur ndaj autores E. Jean Carroll, një gjyqtar federal vendosi të mërkurën se disa komente të mëtejshme të ish-presidentit për të, ishin denigruese. Vendimi nënkupton se një gjyq tjetër do të merret vetëm me dëmshpërblimin që ish-presidenti duhet t’i paguajë zonjës ...Vetëm 500 mijë euro pagoi Legia e Varshavës për të bërë të vetin Ernest Muçin në 23 shkurt 2021, duke e blerë nga Tirana. 20 vjeç asokohe, pesha mbi supet e sulmuesit u shtua, teksa detyra e tij ishte për të treguar cilësitë në një kampionat të fortë ku gara sportive nuk ishte gjëja e vetme që djaloshi do duhet të kapërcente.,Legjionaret,Ernest Muçi,kombetarja ...Shqiptarja është website më profesional me lajme nga Shqipëria dhe Ballkani. Do të gjeni lajme nga politika e vendit dhe e rajonit, informacione ekonomike.,procesi i berlinit,taulant balla,TiraneMbulon me lajme të gjithë kategoritë: shqiperi, politike, kosove, sociale, ekonomi, sport, kronika, kulture, teknologji, sondazhe, horoskop, parashikimi i motit Sep 4, 2023 · Një 65-vjeçar është vënë në pranga nga Policia e Devollit, pasi u kap duke transportuar dru për zjarr, të prerë në mënyrë të paligjshme me një rimorkio, për të cilin nuk kishte leje drejtimi. Sakaq drutë dhe automjeti u sekuestruan nga policia.,prerje druresh,devoll,Korce Shqiptarja.com: Ndiqni lajmet më të fundit dhe informacionet mbi lajmet kryesore, motin, biznesin, argëtimin, politikën dhe më shumë.Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Besart Logu komentoi në Report Tv situatën e krijuar brenda Partisë Demokratike, ndërsa tha se Bardhi ishte ulur përballë deputëteve të Berishës sikur po bënin Pazar.,studio live,Lufta brenda PD,besart logu,Ben Andoni,gazment bardhiSep 4, 2023 · U arrestua në Francë, Behar Bajri, falë shkëmbimit të informacionit ndërmjet Policisë së Shtetit dhe asaj franceze. Bajri pritet të ekstradohet në Shqipëri, i shpallur në kërkim ndërkombëtar, në kuadër të operacionit “Metamorfoza”, grup të pandehurish që akuzohen për vrasje, grup kriminal dhe korrupsion,ekstradim,france,arrestimi i pellumb gjokes,behar bajri Bashkë me mbi 20 mijë tifozë shqiptarë nga të gjitha trevat, në stadiumin Air Albania ishte dhe kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga bashkëshortja e tij Linda Rama dhe djali i vogël Zaho.,linda rama,Tirane,euro 2024,edi ramaShqiptarja është website më profesional me lajme nga Shqipëria dhe Ballkani. Do të gjeni lajme nga politika e vendit dhe e rajonit, informacione ekonomike.,Kombetarja shqiptare,uefa,euro 2024,Polonia,fshf,TiraneIsh-futbollisti i Kombëtares, Andrea Marko u shpreh se trajneri, Sylvinho di pikat e dobëta të kuqezinjve, si edhe di se çfarë do skuadra.,euro 2024,5 pyetjet nga babaramo,Andrea Marko,sylvinho,artan shyti,Eduart AbaziFSHZH, 4.8 milionë euro për ndërhyrjet në akset rrugore zonave turistike. Fondi Shqiptar i Zhvillimit (FSHZH) synon të ndërhyjë në katër rajone të vendit që kanë potencial turistik dhe ekonomik për të përmirësuar gjendjen e akeseve të rrugëve lokale. Foto ilustruese.Shkrimtari Daut Kraja, ka shkruar mbi jetën e nacionalistit hasjan, Mehmet Ali Bajraktari. Kraja u nda nga jeta në vitin 2014, ndërsa në një prej librave të tij, i cili priste të botohej, ai jep profilin e nacionalistit të njohur, duke u ndalur jo vetëm në kontributin e tij në fushë të nacionalizmit, por edhe në aspekte të tjera, si p.sh. marrëdhënia e tij me bashkëfshatarët ...Sep 9, 2023 · Shqiptarja është website më profesional me lajme nga Shqipëria dhe Ballkani. Do të gjeni lajme nga politika e vendit dhe e rajonit, informacione ekonomike.,Vlore,Laertjad Kekaj,vrasje,vrasja e laertjad kekajt Sep 4, 2023 · Ndërsa populli në mish për topin e tyre , patjetër që nuk bëhet sa hap e mbyll sytë, patjetër që nuk mjaftojnë 10 vjet. Patjetër që nuk mjaftojnë as 5 apo 10 të tjera, duhen më shumë, por patjetër kjo parti duhet ta kalojë me se s’bën, gjallë apo vdekur, në këmbë apo përtokë këtë sprovë zjarri për drejtësinë. Sep 4, 2023 · Një 65-vjeçar është vënë në pranga nga Policia e Devollit, pasi u kap duke transportuar dru për zjarr, të prerë në mënyrë të paligjshme me një rimorkio, për të cilin nuk kishte leje drejtimi. Sakaq drutë dhe automjeti u sekuestruan nga policia.,prerje druresh,devoll,Korce Sep 4, 2023 · Ndërsa populli në mish për topin e tyre , patjetër që nuk bëhet sa hap e mbyll sytë, patjetër që nuk mjaftojnë 10 vjet. Patjetër që nuk mjaftojnë as 5 apo 10 të tjera, duhen më shumë, por patjetër kjo parti duhet ta kalojë me se s’bën, gjallë apo vdekur, në këmbë apo përtokë këtë sprovë zjarri për drejtësinë. Sep 03, 2023 | shqiptarja.com. Vajza e presidentit të KOKSH (Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar) Fidel Yllit, Pegi Ylli i ka dhënë fund beqarisë. Në ceremoninë e dasmës ishin të ftuar figura të njohura jo vetëm të fushës së sportit, por edhe politikanë. Pjesë e kësaj ceremonie martesore ishte edhe kryeministri Edi Rama i ...FSHZH, 4.8 milionë euro për ndërhyrjet në akset rrugore zonave turistike. Fondi Shqiptar i Zhvillimit (FSHZH) synon të ndërhyjë në katër rajone të vendit që kanë potencial turistik dhe ekonomik për të përmirësuar gjendjen e akeseve të rrugëve lokale. Foto ilustruese.FRANCË- Dy javë në vezhgim u mbajt nga autoritetet policore franceze, Behar Bajri i cili u arrestua qetësisht në ambientet e një lokali ku ndodhej vetëm.Burime pranë Policisë së Shtetit i thanë Report Tv se kur pa se ishte i rrethuar nga të gjitha anët, nuk bëri rezistencë dhe iu dorëzua autoriteteve pa zhurmë.Të shtunën ndiheni nervoz dhe të lodhur... horoskopi për ditën e sotme. 2 Shtator, 07:10. Të shtunën ndiheni nervoz dhe të lodhur, kërkoni vëmendje nga të tjerët dhe njohje më të madhe të meritave tuaja në fusha të ndryshme. Jeni një shenjë energjike dhe mosmarrja në konsideratë ju shqetëson shumë.oh cer
Sep 6, 2023 · Ish-udhëheqësi i grupit “Proud Boys”, Enrique Tarrio, është dënuar me 22 vjet burg për një komplot të dështuar për të mbajtur në pushtet ish-Presidentin Donald Trump, pasi humbi zgjedhjet e vitit 2020.,Enrique Tarrio,donald trump,SHBA Sep 5, 2023 · FRANCË- Dy javë në vezhgim u mbajt nga autoritetet policore franceze, Behar Bajri i cili u arrestua qetësisht në ambientet e një lokali ku ndodhej vetëm.Burime pranë Policisë së Shtetit i thanë Report Tv se kur pa se ishte i rrethuar nga të gjitha anët, nuk bëri rezistencë dhe iu dorëzua autoriteteve pa zhurmë. Gazeta Panorama Online, botim i Panorama Group, gazeta më e madhe në Shqipëri, lajmet e fundit, lajm i fundit, lajme në çdo kohë, e përditshme e pavarur, Gazeta Panorama është gazetë e përditshme në gjuhën shqipe, botohet në Tiranë, Shqipëri.Shqiptarja është website më profesional me lajme nga Shqipëria dhe Ballkani. Do të gjeni lajme nga politika e vendit dhe e rajonit, informacione ekonomike.,Vlore,Laertjad Kekaj,vrasje,vrasja e laertjad kekajtNjë denoncim për ish ish-ministren e Bujqësisë Frida Krifca për abuzim me fondet e Bashkimit Evropian është depozituar këtë të martë në Prokurorinë e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar,AZHBR,spak,Ministria e bujqësisë,Frida Krifca,ipardShqiptarët, e sidomos ata të Jugut, rakinë, në raste gëzimi, e kanë pirë me dolli. Gjatë kohës së diktaturës komuniste, dollia e parë ngrihej për “shokun” Enver dhe për Partinë. Askujt s’ia mbante, kur ngriheshin të tilla dollira, të mos e kthente me fund gotën e rakisë. Kishte ndodhur, që ndonjëri, të cilit i ziente barku nga brenda, e vinte gotën në buzë dhe ...Ndiq zhvillimet më të rëndësishme dhe lajmet e fundit Kronikë. Shqiptarja.com Media më e besueshme. E enjte 14 Shtator 2023 - Përditësimi i fundit 00:50.Sep 11, 2023 · Këtë të henë pushimet verore mbaruan dhe 450 mijë nxënës të arsimit para universitar në vend nisën vitin e ri shkollor në 1700 shkolla. Për herë parë në bankat e shkollës ulen rreth 29 mijë fëmijë, ndërsa në klasat e 10-ta rreth 27 mijë nxënës.,viti i ri shkollor,ministria e arsimit Ish-deputeti demokrat Mylsim Murrizi ka kritikuar bashkimin e sforcuar të 43 deputetëve të PD-së me iniciativë të Gazment Bardhit, duke u shprehur se problemi i opozitës qëndron te fryma dhe jo te numrat,gazment bardhi,PD,myslim murrizi,sali berisharunbuggy
Sep 7, 2023 · Dokumentet japin emrat e të paktën 3200 hebrenjve që ishin vërtetuar nga Komuniteti Hebre i Romës. Nazistët pushtuan Romën në 1943-1944 dhe deportuan dhe vranë rreth 2000 hebrenj.Dokumentacioni i ri tregon se institucionet katolike në Romë u dhanë strehë mijëra hebrenjve që iknin nga nazistët, thuhet në një deklaratë të enjten.,itali,hebrenjte Gjatë tetë mujorit të parë të këtij viti u furnizuan me naftë më shumë 250 mjete lundruese turistike. Kapiteni i Kapitenerisë Detare të Portit Durrës përgënjeshtroi faktin se mjetet e luksit dhe të tjera, vijnë në port për t’u furnizuar me karburant duke mos paguar akcizë, duke cituar shifra konkrete.Gjermania kërkon zbatimin e Marrëveshjes Kosovë-Serbi. Para takimit të 14 shtatorit në Bruksel mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiç vijnë porositë nga Gjermania. Raundi i ri i dialogut të nivelit të lartë zhvillohet pas muajsh tensionesh të larta në veri të Kosovës.Lajme nga Sporti - Shqiptarja.com. Euro 2024/ Franca i shënon dy herë Irlandës, Holanda mposht Greqinë! Hungaria 'tërbon' serbët në Beograd. Mbrëmjen e së enjtes u zhvilluan disa nga ndeshjet e radhës për kualifikueset e Europianit 2024 në disa grupe. Kombëtarja shqiptare barazoi 1-1 me Çekinë në Pragë, ndërsa po për grupin E ... Katër muaj pasi juria vendosi se ish presidenti Donald Trump kishte abuzuar seksualisht dhe kishte shpifur ndaj autores E. Jean Carroll, një gjyqtar federal vendosi të mërkurën se disa komente të mëtejshme të ish-presidentit për të, ishin denigruese. Vendimi nënkupton se një gjyq tjetër do të merret vetëm me dëmshpërblimin që ish-presidenti duhet t’i paguajë zonjës ...Sep 11, 2023 · Këtë të henë pushimet verore mbaruan dhe 450 mijë nxënës të arsimit para universitar në vend nisën vitin e ri shkollor në 1700 shkolla. Për herë parë në bankat e shkollës ulen rreth 29 mijë fëmijë, ndërsa në klasat e 10-ta rreth 27 mijë nxënës.,viti i ri shkollor,ministria e arsimit Këtë të henë pushimet verore mbaruan dhe 450 mijë nxënës të arsimit para universitar në vend nisën vitin e ri shkollor në 1700 shkolla. Për herë parë në bankat e shkollës ulen rreth 29 mijë fëmijë, ndërsa në klasat e 10-ta rreth 27 mijë nxënës.,viti i ri shkollor,ministria e arsimit1 Shtator, 12:54. Fatos Nano vuan SPOK, sëmundje që prek rrugët e frymëmarrjes. Mjeku pneumolog Arben Tanka thotë për Report TV se SPOK është e pashërueshme. Vjen nga pirja e duhanit, ndotja e ajrit por mund të jetë edhe genetike. Sipas tij bluzat e bardha mund të ndihmojnë pacientin vetëm në lehtësimin e frymëmarrjes. Një ftesë për t’iu bashkuar aktiviteteve të organizuara në javën e kulturës që zhvillohet deri më 8 shtator, kryeministri ka pasur për të gjithë qytetarët. Aktivitetet e kulturës sot: Gazmend Kapllani në Shtëpinë e Evropës në Tiranë! Tek Liqeni ‘Dasma e hatashme’ e Kiço Londos! 61 peizazhe nga Vangjo Vasili.tula mexico
Sep 12, 2023 · Kosova humbi 2-0 kundër Rumanisë për grupin I kualifikues të Euro 2024 në “Stadiumin Kombëtar” të Bukureshtit. Ndeshja, më shumë se për atë që prodhoi në fushë u përfol për diskriminimin kundër shqiptarëve. ,euro 2024 Sep 15, 2023 · Përse, në vend që të skandalizohet sot se pse fëmijët e tij janë nën hetim, Sali Berisha nuk u shqetësua të bëhej baba i mirë 18 vite më parë, duke i penguar të përfitonin me pushtetin e tij për t’u pasuruar?,sali berisha,aferat e klanit berisha Bashkë me mbi 20 mijë tifozë shqiptarë nga të gjitha trevat, në stadiumin Air Albania ishte dhe kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga bashkëshortja e tij Linda Rama dhe djali i vogël Zaho.,linda rama,Tirane,euro 2024,edi ramaNjë 53-vjeçar grek është vënë nën hetim, pasi u kap në pikën kufitare të Kakavijës në tentativë për të dalë nga Shqipëria me mbi 18 mijë euro të padeklaruara, të cilat i kishte fshehur në makinë.,para te padeklaruara,Gjirokaster,kakavijeTemA është një gazetë e përditshme e palidhur politikisht e botuar në Tiranë, Shqipëri në gjuhën shqipe. E themeluar në korrik 1999, TemA është një nga gazetat ditore më të vjetra në Shqipëri dhe aktualisht shet rreth 15,000 kopje ditore në mbarë vendin.Sep 14, 2023 · Gazeta Panorama Online, botim i Panorama Group, gazeta më e madhe në Shqipëri, lajmet e fundit, lajm i fundit, lajme në çdo kohë, e përditshme e pavarur, Gazeta Panorama është gazetë e përditshme në gjuhën shqipe, botohet në Tiranë, Shqipëri. Sep 14, 2023 · Gazeta Panorama Online, botim i Panorama Group, gazeta më e madhe në Shqipëri, lajmet e fundit, lajm i fundit, lajme në çdo kohë, e përditshme e pavarur, Gazeta Panorama është gazetë e përditshme në gjuhën shqipe, botohet në Tiranë, Shqipëri. Ish-deputeti demokrat Mylsim Murrizi ka kritikuar bashkimin e sforcuar të 43 deputetëve të PD-së me iniciativë të Gazment Bardhit, duke u shprehur se problemi i opozitës qëndron te fryma dhe jo te numrat,gazment bardhi,PD,myslim murrizi,sali berishaShqiptarja është website më profesional me lajme nga Shqipëria dhe Ballkani. Do të gjeni lajme nga politika e vendit dhe e rajonit, informacione ekonomike.,Vlore,Laertjad Kekaj,vrasje,vrasja e laertjad kekajtBE po diskuton për rregulla të reja lidhur me cilësinë e ajrit. 98 për qind e njerëzve në Evropë thithin ajër më të keq sesa rekomandohet nga Organizata Botërore e Shëndetësisë.,ndotjeSaimir Rexhepi, i njohur ndryshe me pseudonimin, "Ujku i Cërrikut" është një nga të arrestuarit gjatë megaoperacionit “Tempulli” të zhvilluar nga Policia e Shtetit. Report Tv Sokol Dema ka siguarur videon kur shoqërohet nga policia,droge afer shkollave,Megaoperacioni Tempulli,Vlore,Elbasan,Korce,Durres,Tirane,operacion antidroge,megaoperaci,Genis Mustafa,Saimir HysaVetëm 500 mijë euro pagoi Legia e Varshavës për të bërë të vetin Ernest Muçin në 23 shkurt 2021, duke e blerë nga Tirana. 20 vjeç asokohe, pesha mbi supet e sulmuesit u shtua, teksa detyra e tij ishte për të treguar cilësitë në një kampionat të fortë ku gara sportive nuk ishte gjëja e vetme që djaloshi do duhet të kapërcente.,Legjionaret,Ernest Muçi,kombetarja ...Një denoncim për ish ish-ministren e Bujqësisë Frida Krifca për abuzim me fondet e Bashkimit Evropian është depozituar këtë të martë në Prokurorinë e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar,AZHBR,spak,Ministria e bujqësisë,Frida Krifca,ipardSep 11, 2023 · Mbrojtja e të pandehurve për incenartorin e Fierit ka përfunduar. Më 25 shtator GJKKO do të vendosë për Lefter Kokën, Alqi Bllakon dhe 13 të pandehurit e tjerë,inceneratori i fierit,spak,GJKKO,lefter koka scales mermaids are real
Mbulon me lajme të gjithë kategoritë: shqiperi, politike, kosove, sociale, ekonomi, sport, kronika, kulture, teknologji, sondazhe, horoskop, parashikimi i motitSep 4, 2023 · Një 65-vjeçar është vënë në pranga nga Policia e Devollit, pasi u kap duke transportuar dru për zjarr, të prerë në mënyrë të paligjshme me një rimorkio, për të cilin nuk kishte leje drejtimi. Sakaq drutë dhe automjeti u sekuestruan nga policia.,prerje druresh,devoll,Korce Sep 12, 2023 · Qëlloi macen me armë, vihet nën hetim 39-vjeçari në Tiranë. Një 39-vjeçar është proceduar penalisht nga policia e Tiranës, pasi ka qëlluar me armë sportive një mace. Video u bë publike në mediat sociale, ku shihet 39-vjeçari teksa keqtrajton kafshën. 39-vjeçari dhe macja e qëlluar. 5 hours ago · Mirditë, përfshihet nga flakët një sipërfaqe pylli në fshatin Fierzë, dyshohet i qëllimshëm; Zjarr në pyllin e fshatit Fierzë në Mirditë, zjarrfikësit nuk kanë mundur ta izolojnë, do ndërhyjnë sërish nesër Shqiptarja është website më profesional me lajme nga Shqipëria dhe Ballkani. Do të gjeni lajme nga politika e vendit dhe e rajonit, informacione ekonomike.,PD,kuvendi kombetar i PD,lulzim basha,sali berisha,gazment bardhi,Lufta brenda PDShqiptarja është website më profesional me lajme nga Shqipëria dhe Ballkani. Do të gjeni lajme nga politika e vendit dhe e rajonit, informacione ekonomike.,vrasje,greqi,banda shqiptare E premte 15 Shtator 2023 - Përditësimi i fundit 19:25Ministrja Elisa Spiropali, e ftuar në emisionin “Kontrast” në Report Tv e ka quajtur Sali Berishën një "snajperist me qira”, duke iu referuar deklaratave të tij se ajo ka takuar Bajrajt e Shkodrës. Sa i përket ndryshimeve në qeveri, Spiropali tha se janë normale,Asambleja Kombëtare e PS,ndryshimet ne qeveri,Shkoder,PD,kontrast,sali berisha,elisa spiropaliSep 6, 2023 · Katër muaj pasi juria vendosi se ish presidenti Donald Trump kishte abuzuar seksualisht dhe kishte shpifur ndaj autores E. Jean Carroll, një gjyqtar federal vendosi të mërkurën se disa komente të mëtejshme të ish-presidentit për të, ishin denigruese. Vendimi nënkupton se një gjyq tjetër do të merret vetëm me dëmshpërblimin që ish-presidenti duhet t’i paguajë zonjës ... Sep 12, 2023 · Kosova humbi 2-0 kundër Rumanisë për grupin I kualifikues të Euro 2024 në “Stadiumin Kombëtar” të Bukureshtit. Ndeshja, më shumë se për atë që prodhoi në fushë u përfol për diskriminimin kundër shqiptarëve. ,euro 2024 Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Vlorë ku rreth 41 turistë polakë mes tyre edhe fëmijë të helmuar janë paraqitur në urgjencën e spitalit të Vlorës. Të rinjtë ishin duke bërë një tur me anije në Sazan. Për shkak të numrit të madh të pacientëve, disa prej tyre janë transportuar drejt spitalit të Fierit. ,VloreSep 9, 2023 · Laertjad Kekaj 41-vjeç është vrarë me armë zjarri mbrëmjen e kësaj të shtune në Vlorë! Ngjarja ka ndodhur pranë kishës Ortodokse dhe nga se raportohet janë dëgjuar disa të shtëna. 41-vjeçari ka ndryshuar gjeneralitetet, emrin edhe mbiemrin. Më parë Keka ka qenë në burg për bashkëpunim në një vrasje,Vlore,Laertjad Kekaj,vrasje,vrasja e laertjad kekajt Sep 10, 2023 · Shqiptarja është website më profesional me lajme nga Shqipëria dhe Ballkani. Do të gjeni lajme nga politika e vendit dhe e rajonit, informacione ekonomike.,Kombetarja shqiptare,uefa,euro 2024,Polonia,fshf,Tirane Sep 6, 2023 · Katër muaj pasi juria vendosi se ish presidenti Donald Trump kishte abuzuar seksualisht dhe kishte shpifur ndaj autores E. Jean Carroll, një gjyqtar federal vendosi të mërkurën se disa komente të mëtejshme të ish-presidentit për të, ishin denigruese. Vendimi nënkupton se një gjyq tjetër do të merret vetëm me dëmshpërblimin që ish-presidenti duhet t’i paguajë zonjës ... Shqiptarja është website më profesional me lajme nga Shqipëria dhe Ballkani. Do të gjeni lajme nga politika e vendit dhe e rajonit, informacione ekonomike.,gazment bardhi,lulzim basha E premte 15 Shtator 2023 - Përditësimi i fundit 19:25tap itSep 12, 2023 · Qëlloi macen me armë, vihet nën hetim 39-vjeçari në Tiranë. Një 39-vjeçar është proceduar penalisht nga policia e Tiranës, pasi ka qëlluar me armë sportive një mace. Video u bë publike në mediat sociale, ku shihet 39-vjeçari teksa keqtrajton kafshën. 39-vjeçari dhe macja e qëlluar. Shqiptarja është website më profesional me lajme nga Shqipëria dhe Ballkani. Do të gjeni lajme nga politika e vendit dhe e rajonit, informacione ekonomike.,gazment bardhi,lulzim basha E premte 15 Shtator 2023 - Përditësimi i fundit 19:25Sep 7, 2023 · Dokumentet japin emrat e të paktën 3200 hebrenjve që ishin vërtetuar nga Komuniteti Hebre i Romës. Nazistët pushtuan Romën në 1943-1944 dhe deportuan dhe vranë rreth 2000 hebrenj.Dokumentacioni i ri tregon se institucionet katolike në Romë u dhanë strehë mijëra hebrenjve që iknin nga nazistët, thuhet në një deklaratë të enjten.,itali,hebrenjte Shqiptarja.com lind si nismë e një grupi gazetarësh, operatorë dhe përfaqësues të shoqërisë civile, të cilët u bashkuan rreth një qëllimi: Të krijojnë në Shqipëri një grup ...Teksa shpreh ngushëllimet për jetët e humbura nga përmbytjet katastrofale në Greqi, kryeministri Edi Rama u ka bërë thirrje shqiptarëve që janë prekur që të kontaktojnë ambasadën shqiptare në Athinë.,taulant balla,edi rama,greqi,permbytjeAksident me vdekje në Malësi të Madhe. Një aksident me vdekje se ka ndodhur këtë të diel në Malësi të Madhe. SHKODËR- Një aksident me vdekje se ka ndodhur këtë të diel në Malësi të Madhe. Aksidenti ka ndodhur në fshatin Aliaj dhe viktimë është një 70 vjeçar.Tweet. Prokurorët në çështjen e shantazhit të Donald Trump në Xhorxhia thonë se gjyqi do të zgjasë 4 muaj dhe do të përfshijë rreth 150 dëshmitarë. Trump dhe 18 të tjerë akuzohen për një komplot për të përmbysur rezultatet e zgjedhjeve presidenciale të shtetit 2020. Një datë për gjykimin nuk është caktuar ende ...Sep 15, 2023 · Në një video të mbërritur në redaksinë e Shqiptarja.com dy turistë heqin rrobat banjës në breg të detit pa u shqetësuar nga pushuesit e tjerë. Video është filmuar pak ditë më parë në Himarë.,himare Shqiptarja është website më profesional me lajme nga Shqipëria dhe Ballkani. Do të gjeni lajme nga politika e vendit dhe e rajonit, informacione ekonomike.,PS,asambleja e PS,edi rama,spak E premte 15 Shtator 2023 - Përditësimi i fundit 08:24Tiranë, flakët po përfshijnë tërë pallatin shumë katësh. Policia ka vendosur perimerët sigurie dhe nuk lejon banorët të afrohen. Flakët vijojnë, ndërkohë policia dhe forcat zjarrfikëse janë në vendin e ngjarjes. Tiranë, zjarr i madh në katin e fundit të një pallati pranë ish-Parkut të Autobusëve!Shqiptarja.com. @shqiptarjacom. Jemi një grup mediatik i pavarur nga çdo parti në të cilin mbizotërojnë rregullat profesionale të informacionit. Shkarko Aplikacionin onelink.to/7n9c47. Translate bio. Media & News Company Tiranë, Shqipëri shqiptarja.com Joined October 2011. 170 Following.Sep 7, 2023 · Dokumentet japin emrat e të paktën 3200 hebrenjve që ishin vërtetuar nga Komuniteti Hebre i Romës. Nazistët pushtuan Romën në 1943-1944 dhe deportuan dhe vranë rreth 2000 hebrenj.Dokumentacioni i ri tregon se institucionet katolike në Romë u dhanë strehë mijëra hebrenjve që iknin nga nazistët, thuhet në një deklaratë të enjten.,itali,hebrenjte SotNews. Sot.com.al është një media online, që ka për qëllim informimin e paanshëm duke vënë profesionalizmin në plan të parë. Ky portal informativ është një alternativë e re që rreket të krijojë nje hapësirë sa më të lirë për gazetarinë e vërtetë. celebration passport
Ndërsa populli në mish për topin e tyre , patjetër që nuk bëhet sa hap e mbyll sytë, patjetër që nuk mjaftojnë 10 vjet. Patjetër që nuk mjaftojnë as 5 apo 10 të tjera, duhen më shumë, por patjetër kjo parti duhet ta kalojë me se s’bën, gjallë apo vdekur, në këmbë apo përtokë këtë sprovë zjarri për drejtësinë.Ministrja Elisa Spiropali, e ftuar në emisionin “Kontrast” në Report Tv e ka quajtur Sali Berishën një "snajperist me qira”, duke iu referuar deklaratave të tij se ajo ka takuar Bajrajt e Shkodrës. Sa i përket ndryshimeve në qeveri, Spiropali tha se janë normale,Asambleja Kombëtare e PS,ndryshimet ne qeveri,Shkoder,PD,kontrast,sali berisha,elisa spiropaliTre persona janë arrestuar gjatë operacionit ‘Fitimi i Ëndrrave’ nga autoritetet italiane dhe SPAK, ndërsa 5 të tjerë janë shpallur në kërkim në Shqipëri pasi kishin zhvatur miliona euro nga mashtrimet online përmes bursave. Paratë e përfituara pastroheshin duke i kaluar në kriptovalutë. Në pranga ra pronari i një Call Center në Tiranë dhe 2 persona të tjerë. Nga ...Nga një asamble partie në pushtet duhet të pretendojmë të dimë se cilat ishin politikat më të mira që na përmirësuan dhe cilat ato që dëmtuan shqiptarët dhe Shqipërinë. Emrat e një ministri apo ministreje që shkojnë e vijnë nuk kanë fare rëndësi. Siç nuk ka fare rëndësi nëse PD do të vazhdojë të ekzistojë me Bashën, Bardhin apo Berishën, por si do të ...Ylli Pata. 6 Shtator, 18:10 | Përditesimi: 6 Shtator, 18:29. Share. Tweet. Në një intervistë që zhvilloi Gazmend Bardhi, dha një deklaratë, që përcakton qartë politikën që ai ka zhvilluar deri tani, dhe identitetin e tij si politikan i opozitës. Bardhi, deklaroi Mes Sali Berishës dhe Ramës, zgjedh Berishën, mes Sali Berishës ...Sep 03, 2023 | shqiptarja.com. Vajza e presidentit të KOKSH (Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar) Fidel Yllit, Pegi Ylli i ka dhënë fund beqarisë. Në ceremoninë e dasmës ishin të ftuar figura të njohura jo vetëm të fushës së sportit, por edhe politikanë. Pjesë e kësaj ceremonie martesore ishte edhe kryeministri Edi Rama i ...Shqiptarja është website më profesional me lajme nga Shqipëria dhe Ballkani. Do të gjeni lajme nga politika e vendit dhe e rajonit, informacione ekonomike.,PD,kuvendi kombetar i PD,lulzim basha,sali berisha,gazment bardhi,Lufta brenda PDFSHZH, 4.8 milionë euro për ndërhyrjet në akset rrugore zonave turistike. Fondi Shqiptar i Zhvillimit (FSHZH) synon të ndërhyjë në katër rajone të vendit që kanë potencial turistik dhe ekonomik për të përmirësuar gjendjen e akeseve të rrugëve lokale. Foto ilustruese.Sep 5, 2023 · Evi Kokalari i kthehet keq Gaz Bardhit: Je vemje e hipokrit po aq sa vetë Berisha. Aktivistja shqiptaro-amerikane Evi Kokalari ka kritikuar ashpër deputetin demokrat Gazment Bardhi, i cili mori iniciativën për të bashkuar deputetët e kësaj force politike, ndonëse jo të gjithë. Evi Kokalari dhe Gazment Bardhi. TemA është një gazetë e përditshme e palidhur politikisht e botuar në Tiranë, Shqipëri në gjuhën shqipe. E themeluar në korrik 1999, TemA është një nga gazetat ditore më të vjetra në Shqipëri dhe aktualisht shet rreth 15,000 kopje ditore në mbarë vendin.Përse, në vend që të skandalizohet sot se pse fëmijët e tij janë nën hetim, Sali Berisha nuk u shqetësua të bëhej baba i mirë 18 vite më parë, duke i penguar të përfitonin me pushtetin e tij për t’u pasuruar?,sali berisha,aferat e klanit berishafrank g bonelli regional park
Këto thotë Basha, që janë thjeshtë një artikulim i përqasur i akuzave të tij tashmë dy vjeçare ndaj Berishës, për sakrifikimin e PD dhe demokratëve për hallin të tij personal si ‘non grata’, për ta përdorur PD si ‘mburojë’ që të mbrohet nga drejtësia ndaj akuzave për korrupsion dhe krime që ka mbi kurriz.Shqiptarja.com, Tirana, Albania. 522,354 likes · 36,181 talking about this. Një grup mediatik i pavarur nga çdo parti ku mbizotërojnë rregullat profesionale të informacionit. Sep 4, 2023 · Igli Hasani, një emër jo shumë i njohur në jetën politike shqiptare, është ministri i ri i Jashtëm. Igli Hasani aktualisht ka mbajtur pozicioni e Koordinatorit të Aktiviteteve Ekonomike dhe Mjedisore të OSBE-së,ndryshime ne qeveri,asambleja e PS,edi rama,Ervin Mete,igli hasani,anila denaj,ogerta manastirliu,Albana Koçiu,Delina Ibrahimaj,arbi mazniku,milva ekonomi,olta xhaçka,fatos ... Sep 13, 2023 · Shqiptarja është website më profesional me lajme nga Shqipëria dhe Ballkani. Do të gjeni lajme nga politika e vendit dhe e rajonit, informacione ekonomike. E mërkurë 13 Shtator 2023 - Përditësimi i fundit 13:53